Shows in 2018

Upcoming Shows

(Track these, and sometimes get more detailed location info, by adding the nwiwrap.wvlp@gmail.com Google calendar to your own;  it should be open to public subscription.)

 

Fri Apr 20, 2018, 7:00pm CST: ACW Franklin Fight Night 2, Clark High School, Whiting, IN.

Fri Apr 20, 2018, 6:30pm EST: RCW – 8th Anniversary, ZB Falcons, 323 S. Sheridan St, South Bend, IN.  Abyss vs MWM in Monsters Ball, Anthony Toatele (c) vs Caleb Skills for RCW Heavyweight Title; Russ Jones vs Shane Mercer; Five Way Fray: Noah Walker, Ruff Crossing, Justin Mayne, Nick Cutler, Mysterious Movado; OI4K vs Jake Omen & Scotty Young; Sami Callihan vs Jack Thriller; Gingerverse (Mark Vandy and Jacob Brawne) vs Hot Country (Cletus Farmer, Fireball);  Kongo Kong vs Mojo McQueen; Fatal Four Way for RCW Women’s Championship: Maria James (c) vs Melanie Cruz vs Jessica Havoc vs Dani Ferrera;  Kevin Storm’s US Open Challenge

Sat Apr 21, 2018, 6:00pm CST: Backbreaker Wrestling: On the Ropes, St. Mary – Hildebrant Hall, 525 North Lafayette St, Griffith, IN.  Bambino Family vs The Bromantics, Dick Davis vs Angus McDuff, Johnny Motley vs “Perfect Silence” Kevin Crowley, “The Ice Pick” Vic Capri vs Brently Alexander Dawson, 8 Man Over The Top Gauntlet for BB Heavyweight Championship:  Ryu Shinzaki, Kurt Joseph, Ace, Trog the Caveman, Shooter McGavin, Universal Bomber, Gabe the Brave Juarez, T K Zero! 

Sat Apr 21, 2018, 7:30pm CST: Black Label Pro: Slamilton, Universal Fitness, 1516 North Main St, Crown Point, IN. Filthy Tom Lawler vs Nick Gage, Allie Kat vs Shazza McKenzie, Simon Grimm vs Fred Yehi, Kobe Durst vs Ethan Page, Kody Rice vs Shane Sabre, Facebrooke vs Christie Jaymes, General Order 24 vs Scott’s Tots, Mance Warner & AJ Gray vs #NoNewFriends, Quebeccer Pierre vs Chris Dickinson

Sat Apr 21, 2018, 7:00pm EST: Heroes and Legends X, Allen County War Memorial Coliseum, Ft. Wayne, IN. Featuring Mark Henry, Tatanka, James Ellsworth, Kongo Kong, Mean Gene Okerland, Sami Callihan.  See http://www.heroesandlegendswrestling.com/.

Sun Apr 22, 2018, 3:00pm EST: FWF New Faces of Funk, Center Lake Pavilion, Warsaw, IN. Adam Bueller vs Fireball vs Drax O’Brien (RCW Hardcore Title), J-Rocc vs Lightning Bolt Johnson, Cosmo vs Officer Rod Street (c, FWF Heavyweight Title), Alex Cruz vs Rey Fury, 

Sat Apr 28, 2018, 6:30pm EST: NGW 10th Anniversary, National Guard Armory, Crawfordsville, IN.

Sat Apr 28, 2018, 7:00pm EST: House of Hardcore & Wrestling for Warriors, Grand Wayne Convention Center, Ft. Wayne, IN.

Sat May 05, 2018, 5:00pm EST: PWK Renegade, The Kitchen BMX Skate Park, South Bend, IN.

Fri May 11, 2018, 6:30pm CST: ACW, DeMotte Boxing Club, DeMotte, IN.

Sat May 12, 2018, 7:00pm CST: ARWPRO, Edison Junior-Senior High School, Lake Station, IN.

Sat May 26, 2018, 7:00pm EST: XSE The Battle for Plymouth, Plymouth Lifeplex Gym, Plymouth, IN.

Sat June 30, 2018, 6:30pm EST: Heartland Championship Wrestling, Century Center, South Bend, IN.


Past Shows

Sat Jan 13, 2018, 7:00pm CST: ARWPRO, American Legion 100, Lake Station, IN.

Sat Jan 13, 2018, 7:00pm CST: Black Label Pro:  We’re Not the Mounties, On the Square Sports Academy, Crown Point, IN.

Sat Jan 20, 2018, 7:00pm EST: FWF – New Year’s Funk 4, White Diamond Limousine Service, 2744 West Old Road 30, Warsaw, IN.  FWF Heavyweight Championship: Nick Cutler vs Rod Street (c), FWF Hardcore Championship Match: Fireball vs Adam Bueller (c), FWF Cruiserweight Title Match: Jacob Brawn vs Roger Lanier (c), FWF Tag Team Championship Match: The New School vs Midwest Monsters (c), Soul Shooters vs Anthony Toatele & Alexander S Kirk, Cletus Farmer vs Swat Member 145, Drax Obrien vs JC Bunyan, Maltese Tiger vs Steven Drochner,

Sat Jan 20, 2018, 7:00pm EST: EHF – New Year’s Revelations, Century Center, South Bend, IN.

Sat Feb 03, 2018, 6:00pm CST: Backbreaker Wrestling – Winner Takes All, Saint Mary – Hildebrandt Hall, 525 North Lafayette St, Griffith, IN.

Fri Feb 16, 2018, 6:30pm CST: ACW St Valentine’s Day Bash, DeMotte Boxing Club, DeMotte, IN.

Sat Feb 24, 2018, 6:30pm EST: CTW: Destiny III – Dream On, Harold Murphy Rec Center, Markham, IL.

Sat Feb 24, 2018, 6:30pm EST: NGW: Hammerlock Heartache, Athena Sports & Fitness Center, Crawfordsville, IN.

Sat Mar 03, 2018, 7:00pm EST: EHF Hardcore Hysteria, Century Center, South Bend, IN.

Fri Mar 09, 2018, 6:30pm CST: ACW March Meltdown, DeMotte Boxing Club, DeMotte, IN.

Sat Mar 10, 2018, 7:00pm CST: ARWPRO, American Legion 100, Lake Station, IN.

Sat Mar 10, 2018, 7:30pm CST: Black Label Pro: Jar of Flies, On the Square Sports Academy, Crown Point, IN.

Sat Mar 10, 2018, 7:30pm EST: RCW – Rise of the Revolution, The Battell Center, 904 N Main St, Mishawaka, IN.  Matches announced: Nick Cutler vs. Sugar Dunkerton, Fatal Four Way w/ Justin Mane, Shane Mercer, Mojo McQueen, Owen Travers.

Sat Mar 17, 2018, 7:30pm EST: PWK: St Paddy’s Day Brawl, Beacon Community Center, 4210 Lincolnway West, South Bend, IN.

Sat Mar 24, 2018, 7:30pm EST: FWF Crossfire, Center Lake Pavilion 119 E Canal Street, Warsaw, IN.

Sat Mar 31, 2018, 6:30pm EST: NGW Shamrock Showdown, National Guard Armory, Crawfordsville, IN.

Sat Apr 7, 2018, 7:00pm EST: FWF / Heroes & Legends: Best of Both Worlds, Center Lake Pavilion, Warsaw, IN.

Fri Apr 13, 2018, 7:00pm CST: ACW Hebron Havoc 3, Hebron Middle School, Hebron, IN.

Sat Apr 14, 2018, 7:00pm EST: PWK: April Anarchy, Bourbon Park Pavilion, 413 E Sunset Dr, Bourbon, IN.

Sat Apr 14, 2018, 7:00pm CST: ARWPRO, Morton High School, Hammond, IN.